czwartek, 25 lutego 2016

Recenzja książki: Gayle Forman "Byłam tu"

Hej wszystkim!

Dzisiaj mam dla was coś związanego z moim hobby-książki, a dokładniej jej recenzja.
"Byłam tu" została napisana przez autorkę książki, na której podstawie powstał dobrze znany większości film-"Zostań jeśli kochasz".
Opowiada o osiemnastoletniej Cody. Dziewczyna próbuje ustalić wszystkie okoliczności oraz przyczyny samobójstwa jej najlepszej przyjaciółki Meg. Poznając miejsca i ludzi związanych z nią, przy okazji dowiaduje się coraz to nowych rzeczy o przyjaciółce, których nigdy się nie spodziewała.
Problemy codzienne, skomplikowane relacje z rodzicami, refleksje o życiu i śmierci, kłopoty z pogodzeniem się z odejściem bliskich osób to tematy przewodnie ksiażki.
Bardzo lekko mi się ją czytało, akcja cały czas się rozwijała. Naprawdę niewiele książek zachwyca mnie tak, że mam ochotę utożsamić się z jej bohaterami, sięgać po nią, żeby się dowiedzieć, co wydarzy się dalej.
Moim zdaniem"Byłam tu"to jedno
z najlepszych dzieł, jakie miałam okazję przeczytać.Polecam ją każdemu, kto szuka czegoś wyjątkowego na nudę.

Miało być jeszcze coś specjalnego ode mnie, jednak postanowiłam zrobić oddzielny post. Mam nadzieję, że zachęciłam was chociaż trochę do książek po tej recenzji. Wpadłam ostatnio nawet na pomysł, że pod koniec każdego miesiąca będę tutaj prezentowała po jednej książce lub dwóch, które najbardziej mi się spodobały. Piszcie w komentarzach, co sądzicie o tym pomyśle i jak podoba wam się recenzja.
Tymczasem wyczekujcie posta, w którym poruszę temat, który jest mi dość bliski.


Buziaki i do następnego posta kochani!:*4 komentarze:

  1. Osobiście nie czytałam tej książki ale dzięki tobie to zrobię, bo przekonałaś mnie do tego ����

    OdpowiedzUsuń
  2. dużo błędów, po przecinku lub kropce stawia sie sapcje

    OdpowiedzUsuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń