sobota, 5 marca 2016

Jak zaakceptować siebie?

Hej kochani !

Chciałabym dzisiaj poruszyć temat , który z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Stykają się z nim szczególnie młodzi ludzie. Jest to akceptacja samego siebie. Kluczową sprawą do pokochania siebie jest pokonanie słabości , wad , które w sobie widzimy. Pierwszym etapem jest przyznanie się do naszych słabości. Trzeba uświadomić sobie to , że one zawsze były, zawsze są i zawsze będą. Nikt z nas nie jest na idealny. Dlatego bardzo ważne jest , abyśmy nauczyli się traktować nasze wady jako atut. Możecie się zdziwić , ale na wielu forach internetowych eksperci radzą stawać przed lustrem i powtarzać sobie "Jestem piękny/a". I myślę , że ta porada naprawdę skutkuje. Kolejnym dobrym sposobem na zaakceptowanie siebie jest wypisanie na kartce swoich mocnych stron. Kiedy następnym razem będziecie się dołować np.  z powodu niekorzystnego wyglądu , weźcie tą kartkę do ręki i przeczytajcie ją. Od razu zrobi wam się lepiej. Dużo ludzi popełnia jeden istotny błąd : uzależniają samoocenę od opinii innych ludzi. Nigdy w życiu tak nie powinniście robić. W ten sposób stracicie tylko własne zdanie. A powinno dla was liczyć się to ,  co myślicie o sobie wy sami. Szczerze mogę wam wyznać , że przez długi czas bardzo mi zależało na tym , co sądzą o mnie inni. Moja psychika pod tym względem była bardzo wrażliwa , szczególnie na negatywne komentarze. Dopiero od niedawna mój pogląd na tą sprawę uległ zmianie , jak i ja sama się również zmieniłam. Zdecydowanie wydoroślałam. Obecnie nie zwracam już uwagi na to , co sobie pomyślą ludzie. Stałam się także odważniejsza , ale cały czas uczę się akceptować siebie.


Mam nadzieję , że te wskazówki w jakiś sposób na was wpłyną. Zapewniam was , wystarczy zmienić kilka prostych rzeczy , żeby poczuć się lepiej.  Niestety , dzisiejszych czasach żyje bardzo wiele osób , które za wszelką cenę starają się rzucić nam kłody pod nogi. Dlatego , moi kochani , musicie liczyć tylko na siebie. Im szybciej to zrozumiecie , tym lepiej sobie poradzicie w tym okrutnym świecie. Oczywiście nie zapominajmy o bliskich osobach. Szczerze doceniający nas ludzie zostaną bowiem bez względu na wszystko. I takich ludzi wam życzę jak najwięcej obok was.
To tyle na razie ode mnie, tymczasem do zobaczenia !

8 komentarzy:

 1. Spacje tylko po przecinkach i po kropkach, a nie przed nimi. Pozdrawiam cieplutko i nie mogę się doczekać kolejnego posta :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia niedługo :)

   Usuń
 2. Po tym wpisie coś do mnie dotarło. Nie mogę cały czas się przejmować opinią innych. Niech sobie o mnie myślą co chcą. Dziękuję Ci, że pomogłaś mi to zrozumieć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo mi miło,że mogłam ci pomóc :) Buziaki i pozdrawiam

   Usuń
 3. Bardzo ładne zdjęcia! Świetny i niezwykle motywujący wpis :) Samoakceptacja to jedna z najważniejszych rzeczy.

  Pozdrawiam ♥,
  yudemere

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję bardzo za miłe słowa kochana! Pozdrawiam i przesyłam buziaki

   Usuń
 4. Bardzo spodobała mi się Twoja kurtka. Gdzie można ją kupić? :)
  Całuję mocno i zapraszam do siebie!
  www.marysiaczok.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kurtkę zamawiałam na stronie internetowej next. com
   Buziaki również dla Ciebie! :*

   Usuń